DUMY WARMII

Remis i porażka. W niedzielę grała sekcja kobiet

09/21/2015

Podopieczne Marka Maleszewskiego w niedziele rozgrywały dwa ligowe spotkania w ramach 4. kolejki III Ligi Kobiet.

Drużyna Stomilu II Olsztyn na olsztyńskich Dajtkach przegrała aż 1:4 z KKP Stomil Olsztyn. Po tym spotkaniu rezerwy sekcji kobiet zajmują 9. miejsce w ligowej tabeli.

W tym meczu w zastępstwie trenera Marka drużynę prowadziła Paulina Świętoniowska na co dzień prowadząca grupy młodzieżowe. Ambitnie walcząca młoda drużyna Stomilanek poległa bardziej doświadczonej i grającej bardzo siłowy futbol zespołowi KKP.

Skład:

Michalina Zych (40 min. Aleksandra Błocka), Katarzyna Wiencelewska (60 min. Alicja Sontowska), Patrycja Błędek, Patrycja Krzywonos kpt., Julia Tomczyk (65 min. Wiktoria Chaber), Agnieszka Brzozowska-Stańczyk, Kinga Cisz, Wiktoria Fidurska (62 min. Oliwia Wąsowska), Oliwia Cwalińska (66 min. Paulina Chełstowska), Kaja Grzelka (67 min. Aleksandra Jachimowicz), Katarzyna Łazarczyk (50 min. Klaudia Lenard).

Pierwsza drużyna Stomilu Olsztyn grała w Węgorzewie z GKS-em Mamry Giżycko. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 1:1. Po tej kolejce pierwsza drużyna sekcji kobiet Stomil Olsztyn SA zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 5 punktów.

Od samego początku było widać że Stomilanki nie weszły w mecz a krótkie i wąskie boisko boczne w Węgorzewie nie było sprzymierzeńcem naszego zespołu. W pierwszej połowie dominował zespół gospodarzy który wykorzystywał
nasze błędy w zagraniach czy ustawieniach, i choć nie miał klarownych sytuacji to po błędzie obrony przed strata bramki kapitan zespołu naszego musiała faulować napastniczkę Mamr, a że przewinienie miało miejsce w polu karnym został podyktowana "11", którą pewnie wykorzystała zawodniczka gospodyń. W drugiej połowie zespół Stomilanek wyszedł całkiem odmieniony i od samego początku narzucił swój styl gry stwarzając wiele sytuacji bramkowych po których powinno paść wiele bramek jednak bramkarka gospodyń była tego dnia najlepszą zawodniczką swego zespołu i skapitulowała tylko raz. Przeciwnik odgryzał się w drugiej połowie tylko uderzeniami na bramkę z dystansu które nie przyniosły żadnego efektu. Niestety dla nas to strata punktów których musimy szukać w kolejnych meczach.