OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Cenny remis w Bytowie! Stomil liderem I ligi!

09/23/2015

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 1:1 (0:1) w zaległym meczu 5. kolejki I Ligi, z Drutex-Bytovią Bytów. Bramki w meczu zdobywali Chris Jastrzembski i Dawid Szymonowicz.

Oba zespoły nieśmiało rozpoczęły spotkanie. Badawcze podania w środku pola miały miejsce do ok. 15 minuty spotkania. W 15' spotkania Irakli Meskhiia mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Gerardem Bieszczadem, ale sędzia, po zagraniu Suchockiego, odgwizdał pozycję spaloną. W 26' meczu Łukasz Wróbel oddał strzał na bramkę Skiby, jednak po jego uderzeniu piłka minęła bramkę "biało-niebieskich". Sześć minut później Meskhii, a zagrywał prostopadłą piłkę do Chałasa, ale temu nie udało się zdążyć do futbolówki. W 34' meczu gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Chrisa Jastrzembskiego, który dopadł do źle zagranej przez Meskhiię piłki i wykorzystał prezent od pomocnika Stomilu Olsztyn pokonując Piotra Skibę.Ostatnie minuty pierwszej połowy należały do gospodarzy, którzy, za sprawą Surdykowskiego, mogli zagrozić bramce Skiby.
Drugą połowę "biało-niebiescy" rozpoczęli od dwóch zmian. Tsubasa Nishi zastąpił Irakliego Meskhiię, a Rafał Kujawa Tomka Chałasa. W 52' meczu przed utratą bramki po strzale Mariusza Kryszaka uratował nasz zespół słupek bramki strzeżonej przez Piotra Skibę. Po tej sytuacji Stomil zagrał bardzo ofensywnie i stwarzał sytuacje podbramkowe. Jednak w 61' minucie meczu natknęliśmy się na groźną kontrę gospodarzy, z którą, z trudem uporał się Tomasz Wełna. W 68' Tsubasa dośrodkował piłkę w pole karne Drutex-Bytovii i dobra interwencja Bieszczada uratowała gospodarzy. Z szybką kontrą Bytovii w kolejnej akcji uporał się Paweł Głowacki. W 70' i 72' meczu Rafał Kujawa miał dwie dobre sytuacje na zdobycie bramki, jednak obrońcy gospodarzy ofiarnie wybronili strzały olsztyńskiego napastnika. W 74' Kujawa otrzymał piłkę po dośrodkowaniu Trzeciakiewicza i trafił nią wprost w dobrze ustawionego Bieszczada. Co nie udało się wcześniej, udało się w 79' meczu, kiedy to Dawid Szymonowicz pokonał strzałem przy słupku Gerarda Bieszczada, po wcześniejszej kiwce z obrońcami gospodarzy, zdobywając bramkę wyrównującą. W końcówce spotkania było bardzo gorąco. Zawodnicy jednej, jak i drugiej drużyny, często faulowali powstrzymując akcje ofensywne, jednak "biało-niebiescy" utrzymali remis i po zakończonym spotkaniu są samodzielnym liderem I ligi.

Drutex-Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)
bramki:
34' Chris Jastrzembski - 79' Dawid Szymonowicz
żółte kartki: Robert Mandrysz, Janusz Surdykowski, Marek Opałacz, Łukasz Wróbel, Mateusz Klichowicz - Łukasz Suchocki, Tomasz Wełna
sędziował: Paweł Pskit

Składy:

Drutex-Bytovia Bytów: 87. Gerard Bieszczad - 2. Marek Opałacz, 3. Łukasz Wróbel, 5. Krzysztof Bąk, 6. Maciej Szewczyk - 10. Michał Jakóbowski (70' - Mateusz Klichowicz), 9. Mariusz Kryszak, 8. Chris Jastrzembski (79' - Dawid Kort), 25. Adrian Chomiuk (89' - Bartłomiej Poczobut), 16. Robert Mandrysz - 11. Janusz Surdykowski

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak, 3. Rafał Remisz, 7. Paweł Głowacki, 27. Tomasz Wełna (68' - 12. Michał Trzeciakiewicz), 10. Irakli Meskhiia (46' - 22. Tsubasa Nishi), 9. Łukasz Suchocki, 16. Dawid Szymonowicz, 28. Tomasz Chałas (46' - 88. Rafał Kujawa).

zdj. główne: Kadr z dzisiejszego meczu/ fot. Monika Oklińska/ stomilolsztyn.com