OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Huvepharma sponsorem meczu z Wisłą Płock!

Huvepharma sponsorem meczu z Wisłą Płock!

09/30/2015

Huvepharma  to firma, która zajmuje się produkcją i dystrybucją kokcydiostatyków, enzymów paszowych , leków weterynaryjnych na terenie całego świata.

Firma swoje korzenie ma w Bułgarii a jej właścicielem jest  Kiril Domuschiew. W Polsce firma istnieje od 2002 przechodząc gruntowną reorganizację. Ciekawostką jest to, że w 2010 roku właściciel Huvepharmy  kupił pierwszoligowy  PFK Łudogorec 1945 Razgrad i już w pierwszym  sezonie jego klub awansował do A PFG (odpowiednik polskiej Ekstraklasy).  To nie koniec. Już w pierwszym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywek, drużyna Domuschiewa zdobyła mistrzostwo i Puchar Bułgarii. Do Ligi Mistrzów co prawda awansować się nie udało (minimalna porażka po bardzo zaciętym dwumeczu z Dinamem Zagrzeb). W następnym sezonie drużyna dostała się do Ligi Europejskiej. W sezonie 2014/2015 drużyna awansowała do Ligi Mistrzów – grając w grupie z Realem Madryt, Liverpoolem, FC Basel. Do historii futbolu przejdzie zapewne ich mecz ze Steauą Bukareszt, kiedy w meczu o awans do LM, w bramce Ludogorca stanął obrońca i dzięki jego interwencjom klub dostał się do wymarzonej LM.

 

W czerwcu 2012 roku otworzono w Razgradzie tzw. "Nest of Eagles", czyli "Gniazdo Orłów” – bazę szkoleniową dla młodzieży, na którą składają się m. in. dwa całoroczne boiska, wybudowane przez niemiecką firmę Polytan. Przy klubie utworzono też Ludogorets Football Academy, zrzeszająca około 160 chłopców. W akademii działa m. in.. tzw. grupa przygotowawcza z rocznika 2002.

Huvepharma do tej pory była łączona i rozpoznawalna w Olsztynie,  jako sponsor tytularny  turnieju Stomil Cup imprezy, która od 4 lat odbywa się na Hali Urania w Olsztynie .

Dziś została sponsorem meczu  Stomil Olsztyn – Wisła Płock!

 

zdj. główne: huvepharma.com

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Stomil na facebooku

Stomil na twitterze

Stomil na youtube

sponsorzy główni
sponsor srebrny
sponsorzy złoci
sponsorzy biało-niebiescy

 


 
partner medyczny
sponsor techniczny
partnerzy medialni
partnerzy