OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Relacja live! Stomil - Wisła!

10/04/2015

Tekstowa relacja LIVE z meczu 11. kolejki I Ligi, Stomil Olsztyn - Wisła Płock. START 12:45

KONIEC! STOMIL OLSZTYN - WISŁA PŁOCK 1:1 (1:0).

90' - Spotkanie potrwa dłużej dwie minuty.

86' - Zmiana w zespole Stomilu. Nishi za Suchockiego.

86' - Lebedyński w końcu dopiął swego i zdobył bramkę po dośrodkowaniu Łuczaka. Stomil - Wisła P. 1:1.

84' - Jakub Bąk uderzał z 18 metrów i minimalnie obok bramki Skiby.

82' - Stomil znów uratowany. Tym razem na pozycji spalonej jeden z zawodników Wisły.

81' - Rzut wolny dla Wisły Płock. Do piłki ustawionej na 18 metrze podszedł Cezary Stefańczyk, jednak niezbyt dokładnie.

80' - Jak tego nie wykorzystali piłkarze Stomilu? Zbyt długie rozgrywanie piłki w polu karnym nie pozwoliło podwyższyć nam prowadzenia. Niedokładnie uderzył Trzeciakiewicz.

78' - Stefańczyk uderzył niedokładnie, jednak piłkę w środku boiska przejęli zawodnicy Wisły, ta po dośrodkowaniu dotarła do Bąka, jednak pewnie interweniował Skiba.

78' - Pierwsza żółta kartka w meczu i pierwsza dla zawodnika Stomilu. Grzegorz Lech upomniany przez Piotra Lasyka, arbitra dzisiejszego spotkania.

75' - Lebedyński domagał się rzutu karnego po jego przewróceniu się w polu karnym, sędzia jednak nie przychylił się ku tej sugestii. Gramy dalej!

71' - Dominik Kun wchodzi za Damiana Piotrowskiego. To trzecia zmiana w zespole gości.

69' - Kujawa zdecydował się na strzał z ok. 20 metra i piłka obok bramki Kiełpina

67' - Pierwsza zmiana w zespole Stomilu! Michał Trzeciakiewicz zmienia Irakliego Meskhiię.

66' - Lebedyński w sytuacji sam na sam ze Skibą trafia w słupek!

65' - Kujawa dostał dobre podanie od Lecha, ale asekurowany przez dwóch obrońców Wisły nie zdołał oddać strzału.

62' - Łukasz Suchocki sam na sam z bramkarzem zbiegając z lewej strony boiska nie trafia do bramki Wisły! Stomil - Wisła wciąż 1:0!

61' - Stafańczyk dobrze dobrał w pole karne, jednak Mikołajowi Lebedyńskiemu zabrakło trochę centymetrów i nie sięgnął piłki głową, na nasze szczęście.

59' - Jakub Bąk za Marko Radicia, to druga zmiana w zespole Wisły Płock.

55' - Kujawa fauluje Piotrowskiego na 22 metrze od bramki Skiby. Rzut wolny dla Wisły! Dośrodkowuje Stefańczyk i w niemałym zamieszaniu piłka minęła słupek bramki Stomilu.

53' - Błąd Rafała Remisza, którego nasz obrońca nie zdążył naprawić. Strata piłki na rzecz Damiana Piotrowskiego skończyła się dośrodkowaniem w pole karne, gdzie futbolówkę na rzut rożny wybił interweniujący Arkadiusz Czarnecki. Rzut rożny bez konsekwencji.

49' - Stefańczyk dośrodkowywał z rzutu wolnego z trzydziestego metra wprost na głowę Sielewskiego. Jego uderzenie wyłapał pewnie Piotr Skiba!

48' - Skiba ratuje zespół przed utratą gola! Powstrzymał dobrą interwencją Arkadiusza Recę! Wisła od początku mocno atakuje

47' - Wojciech Łuczak ponad bramką Skiby.

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! STOMIL OLSZTYN - WISŁA PŁOCK 1:0!

45'+1' - Wisła próbowała jeszcze wyrównać stan meczu, ale pewnie w obronie Rafał Remisz.

45' - Przy piłce Grzesiek Lech! Strzela i... JEEST!!! GOOOOOL!!!! LECH STRZELA PEWNIE PONAD RĘKOMA INTERWENIUJĄCEGO KIEŁPINA!! STOMIL OLSZTYN - WISŁA PŁOCK 1:0!!

44' - Rzut karny dla Stomilu! Suchocki faulowany przez Sielewskiego!

42' - Janek Bucholc dośrodkował w pole karne z prawej strony i piłkę Kujawie "zdjął z głowy" w ostatniej chwili Seweryn Kiełpin.

38' - Meskhiia po starciu z jednym z zawodników wymaga interwencji lekarza. Na razie opuszcza plac gry, ale za chwile powinien powrócić do grania.

36' - Uff! Rafał Remisz niedokładnie wybił dośrodkowanie Piotrowskiego i piłka trafiła do jednego z zawodników Wisły, jednak źle przyjęta znów wróciła do Remisza, który tym razem dobrze ją wybił.

35' - Kolejna próba ataku Stomilu Olsztyn, znów niedokładnie...

31' - Reca dobiegł do osamotnionej piłki, która zmierzała powoli za linię końcową boiska i swoją ofiarnością wywalczył rzut rożny. Na szczęście bez konsekwencji.

30' - Próbują zawodnicy Stomilu, jednak sporo niedokładności w ofensywie "biało-niebieskich".

25' - Piotr Mroziński za Maksymiliana Rogalskiego. To pierwsza zmiana w zespole gości. Chyba jakaś kontuzja Rogalskiego.

24' - Łuczak pozwala sobie na wiele z lewej strony boiska. Tym razem nie powstrzymał go ani Bucholc, ani Meskhiia i zawodnik Płocka oddał dośrodkowanie w pole  karne, na szczęście piłka przekroczyła końcową linię i od bramki zacznie Skiba.

21' - Suchocki próbował dośrodkować w pole karne, jednak jego próbę zablokował Radić. Rzut karny nie przyniósł żadnego zagrożenia bramce Kiełpina.

20' - Ratajczak przejął piłkę po błędzie Stefańczyka i zagrał do Lecha, który zbyt mocno dograł w pole karne i do futbolówki nie zdążył dopaść Kujawa.

18' - Teraz stratę w środku pola zaliczył Marko Radić. Szymonowicz przejął piłkę i spróbował uderzyć z dystansu, jednak uderzenia zablokowane przez defensywę gości.

17' - Błąd Wojciecha Łuczaka wykorzystuje Rafał Kujawa, który przejął piłkę i dośrodkował w pole karne Wisły, jednak piłka wybita na rzut rożny.

16' - Pierwszy groźny strzał Stomilu! Grzegorz Lech przyjął piłkę na 18 metrze po wrzutce z autu, wykonanej przez Janusza Bucholca i odegrał do Łukasza Suchockiego, który celnie uderzył na bramkę Wisły! Kiełpin z niemałym trudem wybronił ten mocny strzał.

14' - Łuczak dośrodkował z prawej strony pola karnego, gdzie już przed bramką Skiby czekało trzech zawodników Wisły Płock. Znów poprzeczka ratuje nas od utraty gola po strzale Iliva, a dobitka Lebedyńskiego szybuje wysoko w chmury! Rzut rożny dla Wisły, ale wykonanie nie było już tak dobre. Stomil - Wisła wciąż 0:0, ale to goście zdecydowanie lepiej weszli w ten mecz!

11'  - Radić idealnie dośrodkował piłkę na głowę Lebedyńskiego, który uderzył ją głową, a po jego strzale futbolówka uderzyła w słupek! Stomil - Wisła 0:0.

10' - Znów groźnie pod bramką Stomilu, jednak podanie Radicia do Recy przeciął Bucholc.

9' - Maksymilian Rogalski uderzał z dystansu, jednak zbyt lekko i Skiba pewnie wyłapał strzał.

8' - Meskhiia dobrze zagrał do Suchockiego, który wychodził na czystą pozycję, jednak "Suchy", asekurowany przez Radicia nie zdążył dobiec do piłki.

7' - Sielewski zagrał prostopadłą piłkkę do Lebedyńskiego, jednak, na nasze szczęście, napastnik płocczan znajdował się na pozycji spalonej.

2' - Lebedyński uderzał głową dośrodkowaną przez kolegę z zespołu piłkę z rzutu rożnego i ponad bramką Skiby.

2' - Arkadiusz Reca wbiegł w pole karne Stomilu i próbował dośrodkować piłkę do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, jednak jego dogranie zostało zablokowane i Wisław zaczyna od rzutu rożnego.

GRAMY! Stomil Olsztyn - Wisła Płock!

12:42 - Zawodnicy obu zespołów wychodzą na murawę!

12:41 - Z informacji wokół klubu warto przypomnieć, że wczoraj piłkarzem Sandecji został Vitaliy Berezovskyy, który rozegrał ubiegły sezon w barwach Stomilu Olsztyn! Vitaliyovi życzymy wielu sukcesów w barwach nowego klubu!

12:39 - Dziś 44. urodziny świętuje legendarny zawodnik Stomilu Olsztyn - Sylwester Czereszewski! Sylwek! Życzymy Tobie dużo zdrowia!

12:37 - Stomil zagra dziś tradycyjnie: biało-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki i białe getry. Wisła Płock dziś w swoim wyjazdowym czerwonym komplecie.

12:34 - Sponsorem meczu Stomil Olsztyn - Wisła Płock jest Huvepharma - producent i dystrybutor kokcydiostatyków, enzymów paszowych, leków weterynaryjnych na terenie całego świata.

12:28 - Zawodnicy Stomilu schodzą już do szatni.

12:27 - Sędziowie dzisiejszego pojedynku ligowego to: Piotr Lasyk (sędzia główny), Bartłomiej Lekki, Marek Arys (asystenci), Sławomir Smaczny (sędzia techniczny).

12:25 - Oto wyjściowa "11" Stomilu Olsztyn:

Na ławce rezerwowych "biało-niebieskich" trener Mirosław Jabłoński ma dziś do dyspozycji następujących piłkarzy: 13. Michał Leszczyński - 27. Tomasz Wełna, 8. Piotr Głowacki, 22. Tsubasa Nishi, 12. Michał Trzeciakiewicz, 28. Tomasz Chałas, 11. Karol Żwir.

12:20 - Czas na składy. Oto, jak dziś zespół Wisły Płock zdecydował się ustawić trener Marcin Kaczmarek:

Na ławce rezerwowych trener Marcin Kaczmarek ma dziś do dyspozycji następujących zawodników: 28. Bartosz Kaniecki - 10. Jakub Bąk, 33. Lukas Kubus, 16. Dominik Kun, 23. Piotr Mroziński, 95. Patryk Stępiński, 18. Piotr Wlazło.

12:15 - Witamy ze Stadionu Stomilu przy al. Piłsudskiego 69a w Olsztynie! Za 30 minut zaczynamy mecz 11. kolejki I Ligi, a na murawie, już rozgrzewają się oba zespoły.