OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Remis z Mamrami w Stawigudzie

10/17/2015

Druga drużyna sekcji kobiet Stomilu Olsztyn zremisowała 1:1 z Mamrami Giżycko w III lidze kobiet. Spotkanie to było rozgrywane w Stawigudzie.

"Stomilanki", gościnnie tym razem, wystąpiły na boisku w Stawigudzie, gdzie to Olsztynianki grały piłką i przeważały przez pierwsza część spotkania. W pierwszej połowie mieliśmy tylko jedną dogodną sytuację, gdzie, po dograniu piłki z rzutu wolnego, do piłki doszła Kinga Cisz, która jednak trafiła w bramkarkę z Giżycka. W pierwszej połowie nasza defensywa spisywała się bez zarzutu i piłkarki Mamr nie stworzyły żadnej sytuacji bramkowej.

Druga połowa zaczęła się od ataków przyjezdnych, jednak były one rozbijane przez naszą obronę. Nie ustrzegliśmy się jednak błędu w 56 minucie, gdzie linia obrony cofnęła się zbyt głęboko w pole karne i zawodniczki z defensywy nie wyszły do zablokowania uderzenia Katarzyny Hawrylak, która ładnym strzałem z 16 metra wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. "Stomilanki" niezrażone wynikiem, zaatakowały i stworzyły dwie sytuacje bramkowe, jednak ani Brzozowska-Stańczyk ani Łazarczyk nie wykorzystały ich. Jak w powiedzeniu "do trzech razy sztuka", w kolejnej sytuacji, w 73 minucie, Agnieszka Brzozowska-Stańczyk strzela bramkę dla "biało-niebieskich", a minutę później Łazarczyk uderza w słupek. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Trzeba przyznać, że młode "Stomilanki" pozostawiły dużo serca na boisku i przeciwstawiły się bardziej ogranym przeciwniczkom, a niektóre ich akcje były wysokiej klasy, co, zebrani na trybunach kibice, nagradzali oklaskami

Stomil II Olsztyn S. A.- Mamry Giżycko 1:1 (0:0)
bramki: 73' Agnieszka Brzozowska-Stańczyk - 56' Katarzyna Hawrylak

Składy:

Stomil II Olsztyn S. A.: 40. Michalina Zych (40' - 1. Aleksandra Błocka) - 3. Patrycja Krzywonos (k.), 38. Wiktoria Chaber, 2. Patrycja Błędek, 4. Katarzyna Wiencelewska, 23. Oliwia Cwalińska (72' - Kaja Grzelka), 6. Wiktoria Fidurska, 8. Kinga Cisz (77' - Katarzyna Nowakowska), 11 . Agnieszka Brzozowska-Stańczyk, 10. Klaudia Lenard (70' - Paulina Chełstowska), 36. Katarzyna Łazarczyk (75' - Oliwia Wąsowska).

Mamry Giżycko: 1. Marika Lichocka - 4. Róża Lipska (k.), 7. Karolina Zyskowska, 3. Dominika Aftyka, 6. Monika Drożyner, 10. Kornelia Cywoniuk (55' - Natalia Stępniak), 14. Aleksandra Stefaniak, 5. Klaudia Podbereźna (65' - 19. Magda Aleksandrowicz), 15. Katarzyna Hawrylak, 8. Daria Wołowik, 9. Aleksandra Kuzina.

zdj. główne: fot.: facebook.com/Fani-OKS-Stomil-Olsztyn-Sekcji-Kobiet