OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Arka - Stomil relacja LIVE

10/23/2015

Zapraszamy na tekstową relację LIVE z meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn. START 20:30!

TSUBASA NISHI ZALICZYŁ UDERZENIE W SŁUPEK W OSTATNIEJ AKCJI MECZU! ARKA GDYNIA - STOMIL OLSZTYN 0:1 (0:1)! BRAWO PANOWIE! BRAWO ZA WALKĘ, BRAWO ZA POSTAWĘ, BRAWO ZA CHARAKTER! TRZY PUNKTY WRACAJĄ DO STOLICY WARMII I MAZUR!

90'+1' - Dobry strzał Karola Żwira, jednak obok bramki!

90' - Sędzia dolicza do drugiej części spotkania pięć minut.

90' - Z rzutu wolnego ponad bramką strzelał Ratajczak.

88' - Druga żółta kartka dla Krzysztofa Sobieraja i gospodarze kończą w "10". Sobieraj tuż przed polem karnym zatrzymał nieprzepisowo Suchockiego i sędzia ukarał go żółtym kartonikiem! Rzut wolny dla Stomilu!

86' - Ależ to była akcja! Nishi lewym skrzydłem biegł na wysokość pola karnego i wyłożył piłkę Kujawie, ten już prawie ją skierował do siatki, jednak przeszkodził mu w tym Jałocha. Szkoda!

85' - Karol Żwir z rzutu wolnego i Jałocha piąstkuje piłkę.

84' - Zmiana w Stomilu. Tsubasa Nishi za Irekliego Meskhiię.

82' - Dużo szczęścia ma Stomil w ofensywie! Najpierw na raty wybijamy uderzenia zawodników Arki w sporym zamieszaniu, a na koniec Skiba broni strzał Renusza!

80' - Żółta kartka dla Rafała Siemaszko (Arka).

79' - Trzecia zmiana w zespole gospodarzy. Grzegorz Tomasiewicz wchodzi na boisko, a opuszcza je Przemysław Stolc.

76'  - Żółta kartka dla Michała Marcjanika (Arka) za faul na Kujawie przy wyprowadzeniu kontry.

75' - Dobra kontra Stomilu. Meskhiia, Szymonowicz i Kujawa rozegrali piłkę na jeden kontakt, ale Kujawa wybiegając z kontrą przewrócił się i formacja obronna Arki zdążyła się ustawić poprawnie.

72' - Suchocki wrzucał z prawej strony. Kujawa musnął głową piłkę po dośrodkowaniu i skierował ją w stronę bramki Jałochy, jednak zbyt lekko.

71' - Teraz piłkarze Stomilu walczą dzielnie w defensywie broniąc się przed stratą gola. Wybijamy piłkę w boczne sektory boiska, gdzie wciąż przejmuje ją Arka i zagrożenie wciąż trwa.

70' - Nerwowi zawodnicy Arki i nerwowi też jej kibice... Arka - Stomil wciąż 0:1

69' - ...jednak nie... Karol Żwir wchodzi na boisko za Piotrka Głowackiego, który dodatkowo przy zejściu obejrzał żółtą kartkę.

68' - Warcholak uderzał na bramkę Skiby, jednak piłka odbita od jednego z obrońców. Na boisku leży Piotrek Głowacki, który nie podnosi się z murawy od dłuższego czasu... Nerwowi zawodnicy Arki próbują go podnieść, jednak młody "Główka" wraca...

66'  - Zmiana w Arce Gdynia. Michał Renusz za Antoniego Łukasiewicza.

65' - Rzut wolny dla Arki Gdynia. Piłka ustawiona na trzydziestym metrze. Warcholak mocno, płasko i obok bramki.

58' - Tomek Wełna dobrze blokuje piłkę po zagraniu Siemaszki do Youssuffa w polu karnym Stomilu.

56' - Arka dobrze w ofensywie. Zawodnicy Nicińskiego grali teraz krótkimi podaniami, ale w ostatniej fazie na spalonym był Siemaszko.

53' - Stomil dobrze w ofensywie, ale na spalonym Bucholc.

51' - Warcholak faulował Suchockiego na wysokości pola karnego Arki Gdynia. Do piłki podchodzi Piotr Głowacki, który płasko dogrywał w pole karne, jednak piłka wybita na aut przez obrońców Arki.

50' - Marcin Warcholak próbował uderzać na bramkę Skiby, jednak ponad poprzeczką.

49' - Siemaszko dograł do Nalepy, te w polu karnym próbował strzelać, jednak jego uderzenie zablokował Bucholc.

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! PO PRZERWIE STOMIL WITANY GWIZDAMI. W OBU ZESPOŁACH BEZ ZMIAN. DO BRAMKI SKIBY WRACA SZALIK :)

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! GORĄCO NIE TYLKO NA MURAWIE!! ARKA GDYNIA - STOMIL OLSZTYN 0:1 PO BRAMCE JAROSŁAWA RATAJCZAKA.

45'+7' - W piłkę w polu karnym nie trafia Michał Nalepa, ale i tak był na pozycji spalonej.

45'+5' - Szymonowicz dobrze uderzył z 25 metra i Jałocha, z kłopotami, wybija piłkę.

45'+4' - Żółta kartka dla Krzysztofa Sobieraja (Arka).

45'+3' - Skiba broni dobre uderzenie w wykonaniu Yussuffa.

45' - Spotkanie przerwane na kilka chwil i sędzia już pozwala kontynuować grę. Do pierwszej połowy arbiter dolicza 7 minut.

44' - Żółte kartki dla Tomasza Wełny (Stomil) i Michała Nalepy (Arka).

42' - Piotrek Skiba broni szalika! I broni szalika cały jego zespół! Pamiętamy W ubiegłym sezonie szalik Piotrka został skradziony i tym razem chciano powtórzyć ten proceder. Piotrek Skiba brawo! Piotrek Skiba Stomil 100% Piotrek Skiba to prawdziwy Stomilowiec, w  którego sercu płynie biało-niebieska krew! Brzydkie zachowanie kibiców gospodarzy. W stronę bramki Stomilu rzucane są jakieś przedmioty. Ochrona w Gdyni nie potrafi poradzić sobie z kibicami, którzy w prosty sposób pojawiają się na murawie. Szkoda, że Skiba nie może w Gdyni kontynuować swojego rytuału wieszania szalika w bramce...

41' - Michał Nalepa strzelał z ostrego kąta i piłka obok bramki Skiby! Arka - Stomil 0:1.

39' - Zmiana w zespole Arki. Za Pawła Abbotta wchodzi Rashid Youssuff.

36' - Żółta kartka dla zawodnika Stomilu. Arkadiusz Czarnecki za ostry faul w środkowej strefie boiska. Będzie zmiana w zespole Arki, gdyż nie podnosi się przez długi czas faulowany Paweł Abbott.

34' - GOOOOOL!! JAROSŁAW RATAJCZAK! GOL GOL GOLL! Jarosław Ratajczak zbiegł ze skrzydła w pole karne i pokonał Konrada Jałochę! Strzał z trunej pozycji, ale jest gol!! Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 0:1!

32' - Paweł Abbott strzelał na bramkę Skiby z 18 metra, ale udało się wybronić piłkę naszym obrońcom! Rzut rożny, ale niedokładne rozegranie Arki.

31' - Rzut wolny dla Stomilu Olsztyn. Do bramki Jałochy może jakieś 20-22 m. Uderzał Piotrek Głowacki, ale ponad bramką.

30' - Na sektor gości weszli pierwsi kibice Stomilu Olsztyn.

29' - Siemaszko z 11 metra strzelał na bramkę Skiby i fenomenalnie poradził sobie z tym uderzeniem nasz bramkarz! Brawo Piotrek!

28' - Rafał Siemaszko w asyście dwóch stoperów Stomilu wywraca się w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

23' - Irakli Meskhiia faulowany i po raz drugi w krótkim odstępie czasu z ok. 30 metrów będzie dorzucał piłkę w pole karne. Obrońcy Arki dobrze ustawieni wybijają piłkę poza linię boczną.

20' - Rzut wolny dla Arki Gdynia na wysokości pola karnego. Piłkę dorzucał będzie Bożok... i Bucholc wybija ją poza pole karne. Przejęcie futbolówki przez gdynian nieudane. Piłka opuszcza plac gry i od bramki zaczyna Skiba.

19' - Arka dobrze w ofensywie. Teraz do akcji w ataku podłączył się dobrze Marcin Warcholak, który powalczył trochę bark w bark z Łukaszem Suchockim i na szczęście "Suchy" do spółki z Czarneckim wybijają piłkę.

18' - Irakli Meskhiia ostro interweniuje na 18 metrze, ale zdaniem sędziego "czyste" wejście Ukraińca. Przez chwilę z murawy nie odnosił się Miroslav Bożok, ale już wraca do gry.

16' - Abbott tym razem na wyraźnym spalonym.

13' - Piłkarze Arki długo konstruowali tę akcję i próbowali wciągnąć "biało-niebieskich" na swoją połowę, by skontrować szybko drużynę Mirosława Jabłońskiego, jednak to się nie udało. W międzyczasie szybkie podanie z głębi pola i Nalepa dwa razy w krótkim odstępie czasu mógł zagrozić Stomilowi. Dobre interwencje Bucholca i Szymonowicza.

10' - Piotr Głowacki dorzucał z rzutu rożnego, jednak Jałocha wybija piłkę.

8' - Jarosław Ratajczak powalczył o piłkę przy linii końcowej po stronie pola karnego Arki i wyłuskał ją, odegrał do Meskhii, ten dalej do Szymonowicza, jednak interweniujący obrońcy Arki wybili na rzut rożny.

7' - Michał Nalepa bliski pokonania Piotra Skiby! Strzał z 4 metra broni Skiba! Trochę niedokładności w poczynaniach Nalepy i piłka uderzona zbyt lekko, ale groźna akcja znów dla Arki.

6' - Paweł Abbott urwał się obrońcom Stomilu Olsztyn i szybkim sprintem dogonił piłkę, która już prawie uciekła za końcową linię boiska. Abbott wbiegł w pole karne i próbował płasko dograć do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale piłkę zablokował Grzegorz Lech.

4' - Pierwsza groźna akcja Arki Gdynia! Miroslav Bożok dobrze odnalazł się w polu karnym Stomilu Olsztyn i odegrał piłkę do kolegi z zespołu, ale zabrakło dokładności w ostatniej fazie akcji. Poza tym dobrze zablokował uderzenie Janusz Bucholc.

20:30 - Zaczynamy!

20:28 - Piłkarze obu zespołów już na boisku! Gospodarze w żółto-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i żółtych getrach. Stomil w swoich podstawowych strojach. Biało-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki i białe getry.

20:20 - Rozgrzewka zakończona. Za 10 minut zaczynamy!

20:13 - Sędziowie dzisiejszego spotkania to: Mariusz Korpalski (sędzia główny), Marcin Sadowski (asystent 1), Michał Sobczak (asystent 2), Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

20:10 - Ławki rezerwowych w dzisiejszym spotkaniu wyglądają następująco:
ARKA GDYNIA: 24. Jakub Miszczuk - 2. Tadeusz Socha, 7. Michał Renusz, 15. Damian Mosiejko, 18. Rashid Yussuf, 25. Paweł Wojowski, 28. Grzegorz Tomasiewicz.

STOMIL OLSZTYN: 13. Michał Leszczyński - 6. Bartosz Bartkowski, 22. Tsubasa Nishi, 12. Michał Trzeciakiewicz, 28. Tomasz Chałas, 77. Paweł Łukasik, 11. Karol Żwir.

20:02 - Witamy ze stadionu w Gdyni! O 20:30 startujemy z relacją tekstową z meczu 14. kolejki I Ligi, Arka Gdynia - Stomil Olsztyn. Oto składy wyjściowe, w jakich zaczną oba zespoły:

ARKA GDYNIA: 13. Konrad Jałocha - 32. Przemysław Stolc, 3. Krzysztof Sobieraj (K.), 29. Michał Marcjanik, 23. Marcin Warcholak, 6. Antoni Łukasiewicz, 14. Michał Nalepa, 19. Miroslav Bożok, 8. Marcus Da Silva, 11. Rafał Siemaszko, 9. Paweł Abbott.

STOMIL OLSZTYN: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (K.), 87. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak, 27. Tomasz Wełna, 8. Piotr Głowacki, 5. Grzegorz Lech, 10. Irakli Meskhiia, 9. Łukasz Suchocki, 16. Dawid Szymonowicz, 88. Rafał Kujawa.