OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Tekstowa relacja LIVE! Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork

10/31/2015

Zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji LIVE z meczu Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork. START GODZINA 17:00!

KONIEC! STOMIL OLSZTYN - MKS KLUCZBORK 1:0 (1:0)! TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ W OLSZTYNIE! BRAWO!

90'+2' - Dawid Szymonowicz przebiegł pół boiska z piłką i trafia w ostatniej fazie akcji wprost w Oskara Pogorzelca!

90' - Mecz potrwa dłużej dwie minuty!

90' - Michał Trzeciakiewicz za Karola Żwira. To druga zmiana w zespole "Dumy Warmii"!

89' - Kujawa nie wykorzystał doskonałej sytuacji! Szkoda! Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork 1:0.

86' - Robert Brzęczek uderzał wprost w środek bramki Skiby! Dobrze ustawiony bramkarz Stomilu ratuje zespół przed utratą gola! Brawo Piotrek! Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork 1:0!

86' - Po walce w środkowej strefie boiska strzał na bramkę po rajdzie prawym skrzydłem oddał Tsubasa Nishi. Wprost w ręce Pogorzelca!

80' - Rafał Niziołek uderzał na bramkę Stomilu i Piotr Skiba sparował piłkę na rzut rożny. Po rzucie rożnym bez konsekwencji dla "biało-niebieskich, choć blisko doprowadzenia do wyrównania był Adam Orłowicz, który mógł wykończyć wrzutkę Roberta Brzęczka.

71' - Dobra próba strzału z dystansu Rafała Kujawy! Wprost w Pogorzelca!

71' - Podwójna zmiana w zespole gości. Tomasz Swędrowski zastąpił Marcina Nowackiego, a Sebastian Deja wszedł w miejsce Michała Kojdera. Trener Andrzej Konwiński wyczerpał limit zmian w tym spotkaniu.

71' - Żółta kartka dla Michała Kojdera za faul w środku pola na Tomaszu Wełnie.

70' - Dobra akcja ofensywna Stomilu, po której ofiarna interwencja obrońców Kluczborka uratowała zespół przed utratą gola. Próbował jeszcze z dystansu Grzegorz Lech, ale niecelnie.

67' - Pierwsza zmiana w zespole Stomilu. Tsubasa Nishi wejdzie w miejsce Tomasza Chałasa.

64' - Kujawa dobrze powalczył z przodu. Minął kilku zawodników i dośrodkował krótko w środek pola karnego, jednak niedokładnie i Tomasz Chałas nie miał szans na wykończenie akcji.

62' - Rzut wolny dla Stomilu po faulu Brodzińskiego na Tomku Chałasie. Do piłki ustawionej na 24 metrze podszedł Karol Żwir, który dośrodkował w pole karne, jednak Grzegorz Lech, który próbował strzelać, posłał piłkę ponad bramką Pogorzelca.

59' - Jarosław Ratajczak znów bardzo dobrze podłączył się do akcji ofensywnej Stomilu Olsztyn i powalczył o futbolówkę w obrębie pola karnego gości. Jego strzał przysporzył trochę problemów Pogorzelcowi, ale, ostatecznie, nie wpłynął na zmianę rezultatu. Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork 1:0.

57' - Michał Kojder uderzał z rzutu wolnego, gdzie piłka ustawiona była na 20 metrze i dobrze spróbował zawodnik drużyny gości, jednak nie na tyle dobrze, by pokonać Piotrka Skibę.

56' - Żółta kartka dla Arkadiusza Czarneckiego za faul na Macieju Kowalczyku.

55' - Stomil dobrze próbuje w ofensywie! Dobrze prezentuje się dziś Tomasz Chałas, który ambitnie walczy w polu karnym rywala.

51' - Rzut wolny dla Stomilu Olsztyn. Jarosław Ratajczak z 20 metrów dośrodkowuje w pole karne i piłkę łapie Oskar Pogorzelec. Wcześniej, w 50' meczu żółtą kartką ukarany został zawodnik gości - Bartosz Brodziński.

47' - Dobre dośrodkowanie Ratajczaka z rzutu rożnego i Tomasz Wełna oddał strzał na bramkę Kluczborka wprost w Oskara Pogorzelca. Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork 1:0.

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! W DRUGIEJ CZĘŚCI SPOTKANIA MAMY PIERWSZĄ ZMIANĘ W ZESPOLE GOŚCI. NA BOISKU POJAWIA SIĘ GRAJĄCY Z NUMEREM 21. ROBERT BRZĘCZEK, KTÓRY ZASTĘPUJE KAMILA NITKIEWICZA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! STOMIL OLSZTYN - MKS KLUCZBORK 1:0 PO BRAMCE RAFAŁA KUJAWY Z RZUTU KARNEGO W 44' SPOTKANIA! WRACAMY ZA KWADRANS!

45' - Sędziowie doliczają do pierwszej części spotkania jedną minutę.

44' - GOOOOLL!!! RAFAŁ KUJAWA PEWNIE POKONUJE OSKARA POGORZELCA STRZAŁEM Z RZUTU KARNEGO! STOMIL OLSZTYN - MKS KLUCZBORK 1:0!

43' - RZUT KARNY DLA STOMILU OLSZTYN! FAULOWANY W OBRĘBIE "SZESNASTKI" BYŁ TOMASZ CHAŁAS! DO PIŁKI USTAWIONEJ NA 11 METRZE PODCHODZI RAFAŁ KUJAWA!

42' - Karol Żwir przebiegł 20-metrowy odcinek boiska holując piłkę ze sobą, wpadł w pole karne i oddał strzał na bramkę Pogorzelca, jednak piłka po jego uderzeniu została zablokowana.

39' - Jarosław Ratajczak uderzał z woleja z ok. 10 metra na bramkę Pogorzelca, jednak piłka po jego uderzeniu przemknęła ponad spojeniem bramki gości.

37' - Płaskie uderzenie Karola Żwira sprzed pola karnego, jednak wprost w ręce Pogorzelca.

34' - Rafał Kujawa oddał mocny strzał zza pola karnego prawie w samo okienko bramki Pogorzelca! Piłka minęła spojenie bramki Kluczborka i od bramki zaczną goście. Brawo za tę próbę!

33' - Karol Żwir dobrze odegrał płaską piłkę przez całą szerokość boiska do Łukasza Suchockiego, ten wbiegł w pole karne Kluczborka, dograł piłkę do środka, jednak znów nieco szybsi obrońcy zespołu gości.

27' - Rzut wolny dla MKS-u Kluczbork. Z ok. 30 metrów piłkę uderzał Marcin Nowacki, jednak futbolówka po jego strzale została zablokowana przez jednego z naszych zawodników.

23' - Kujawa dobrze dorzucił piłkę w pole karne, gdzie opanował ją Karol Żwir. Żwir próbował odegrać piętką do kolegów z zespołu, jednak piłka została wybita przez obrońców z Kluczborka. Chwilę potem kolejna akcja w ofensywie Stomilu.

21' - Jarosław Ratajczak ładnie minął dwóch zawodników na lewej stronie i wbiegł z piłką w pole karne. Tam trochę za mocno "wypuścił" futbolówkę i złapał ją w porę Oskar Pogorzelec.

21' - Tomek Chałas przejął piłkę i płasko dośrodkował ją w pole karne, a tam minęło się z futbolówką dwóch naszych zawodników. Szkoda...

18' - Dobra akcja Stomilu Olsztyn. Suchocki zagrał do Bucholca, ten dośrodkował w pole karne, jednak piłkę w porę wybił Bartosz Brodziński.

16' - Z dystansu uderzał Maciej Kowalczyk, jednak wysoko ponad bramką Skiby.

14' - Karol Żwir z ok. 16 metrów uderzał na bramkę Pogorzelca, jednak zbyt lekko i wprost w bramkarza.

12' Dobry strzał Rafała Niziołka! Do piłki miał szansę dopaść nie kto inny, jak Maciej Kowalczyk, jednak w porę, dość efektownie, ale co najważniejsze, efektywnie, piłkę z "szesnastki" wybił Janusz Bucholc.

11' - Dobra próba akcji ofensywnej w wykonaniu Stomilu Olsztyn. Łukasz Suchocki zbiegł do środka i odegrał piłkę do Karola Żwira, niestety zagrywając za jego plecy. "Żwirek" zdołał jednak opanować piłkę w boisku, jednak bez uderzenia na bramkę.

10' - Zablokowana piłka po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Janusza Bucholca. Rzut rożny dla "biało-niebieskich", na szczęście bez konsekwencji.

9' - Maciej Kowalczyk z 17 metra uderzał na bramkę Skiby. Płasko, celnie, ale na szczęście Skiba był na posterunku!

5' - Pierwsza groźna akcja w ofensywie zespołu gości. Z prawej strony dośrodkowywał Kamil Nitkiewicz, a przed szansą zdobycia bramki stanął Maciej Kowalczyk. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką. Kowalczyk, poza tym, znajdował się na pozycji spalonej.

1' - Zaczynamy! Stomil Olsztyn w biało-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach, a goście ubrani w niebieskie komplety.

16:43 - Sędziowie dzisiejszego spotkania: Artur Aluszyk (sędzia główny), Marek Arys (asystent 1), Marcin Czerwiński (Asystent 2), Maciej Staniszewski (sędzia techniczny).

16:41 - Ławki rezerwowych: STOMIL OLSZTYN: 13. Michał Leszczyński  - 22. Tsubasa Nishi, 3. Rafał Remisz, 12. Michał Trzeciakiewicz, 17. Piotr Wypniewski (M), 77. Paweł Łukasik.

MKS KLUCZBORK: 94. Grzegorz Wnuk - 4. Mateusz Arian, 8. Piotr Giel, 10. Tomasz Swędrowski, 18. Radosław Kursa, 21. Robert Brzęczek (M), 77. Sebastian Deja.

16:35 - Stomil Olsztyn zacznie dziś w następującym składzie: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (k.), 87. Arkadiusz Czarnecki, 27.Tomasz Wełna, 4. Jarosław Ratajczak, - 9. Łukasz Suchocki, 5. Grzegorz Lech, 88. Rafał Kujawa, 16. Dawid Szymonowicz (M), 11. Karol Żwir (M) - 28. Tomasz Chałas.

Trener MKS-u Kluczbork desygnował do gry jedenastkę w składzie: 1. Oskar Pogorzelec (M) - 3. Paweł Gierak (k.), 5. Rafał Niziołek, 7. Łukasz Uszalewski, 11. Adam Orłowicz, 13. Marcin Nowacki, 19. Maciej Kowalczyk, 20. Kamil Nitkiewicz, 23. Michał Kojder, 25. Piotr Kasperkiewicz, 26. Bartosz Brodziński.

16:32 - Witamy z trybuny prasowej stadionu przy al. Piłsudskiego! Za 28 minut zaczynamy spotkanie 15. kolejki I Ligi, Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork! Oba zespoły już rozgrzewają się na murawie stadionu.