OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

3 punkty zostają w Olsztynie! MKS Kluczbork pokonany!

10/31/2015

Piłkarze "Dumy Warmii" pokonali przed własną publicznością na Stadionie przy al. Piłsudskiego 69a drużynę MKS-u Kluczbork 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego w 44' Rafał Kujawa.

W spotkanie lepiej weszli zawodnicy Kluczborka, którzy przeprowadzili dwie dobre akcje ofensywne w 5' i 9' spotkania za sprawą aktywnego przez cały dzisiejszy mecz Macieja Kowalczyka. Dwie kolejne akcje należały do Stomilu Olsztyn, który za sprawą Karola Żwira mógł wyjść na prowadzenie. Jednak w pierwszej sytuacji otrzymał niedokładne podanie za plecy, a w drugiej, strzał naszego zawodnika był zbyt lekki, by zagrozić Oskarowi Pogorzelcowi. Stomil zagrażał bramce gości przez całą pierwszą połowę, jednak brakowało nam skutecznego wykończenia aż do 44' spotkania. Wtedy to sędzia podyktował rzut karny za faul w "szesnastce" na Tomaszu Chałasie, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Rafał Kujawa.
Druga połowa zaczęła się od groźnej akcji Stomilu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Ratajczak, a dośrodkowanie na bramkę mógł zamienić Tomasz Wełna. Jednak po jego uderzeniu piłka trafiła w dobrze ustawionego Pogorzelca. Stomil przez większą część drugiej połowy znów wiódł prym w akcjach ofensywnych. Goście najgroźniejszą akcję przeprowadzili w 86' meczu, kiedy to Rafał Brzęczek po dośrodkowaniu, uderzył piłkę głową na bramkę Skiby, a ten ustawiony naprzeciw strzelającego Brzęczka wybił piłkę na rzut rożny.
W spotkaniu, gdzie mnóstwo było sytuacji podbramkowych, Stomil zdobył tylko jedną bramkę, która okazała się jedyną bramką spotkania, i to zdobytą z rzutu karnego. Najważniejsze, że trzy punkty zostały w Olsztynie.

Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork 1:0 (1:0)
bramka: 44' - Rafał Kujawa (k.)
żółte kartki: Arkadiusz Czarnecki - Bartosz Brodziński, Michał Kojder
sędziował: Artur Aluszyk

Składy:

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna, 4. Jarosław Ratajczak - 9. Łukasz Suchocki, 16. Dawid Szymonowicz, 5. Grzegorz Lech, 28. Tomasz Chałas (67' - 22. Tsubasa Nishi), 11. Karol Żwir (90' - 12. Michał Trzeciakiewicz) - 88. Rafał Kujawa.

MKS Kluczbork: 1. Oskar Pogorzelec - 11. Adam Orłowicz, 26. Bartosz Brodziński, 3. Paweł Gierak, 7. Łukasz Uszalewski - 5. Rafał Niziołek, 25. Piotr Kasperkiewicz, 13. Marcin Nowacki (71' - 10. Tomasz Swędrowski), 19. Maciej Kowalczyk, 20. Kamil Nitkiewicz (46' - 21. Robert Brzęczek) - 23. Michał Kojder (72' - 77. Sebastian Deja).

zdj. główne: fot. Monika Oklińska/ stomilolsztyn.com