OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

"Z nadziejami na przyszłość" - Sebastian Szypulski

"Z nadziejami na przyszłość" - Sebastian Szypulski

11/05/2015

Tym razem w naszym cyklu "Z nadziejami na przyszłość" Sebastian Szypulski, o którym opowiada trener Andrzej Mierzejewski. 

Andrzej Mierzejewski (trener rocznika 1998): Z wielu zawodników chciałbym wyróżnić chłopca, który jest z nami od zawsze - Sebastian Szypulski rocznik '98. Zawsze był nazywany przez nas „małym Sebą”, w tej chwili jest coraz wyższy, potrzeba mu co prawda jeszcze masy, która jest niezbędna do grania na wyższym poziomie, ale to na pewno przyjdzie. Mam nadzieję, że przy swoich umiejętnościach technicznych, kreatywności gry i inteligencji na pewno pokaże na boisku dobrą grę. Teraz, niestety, Sebastian jest kontuzjowany, podczas walki o piłkę pękła mu kostka. Na całe szczęście, nie jest to jakaś ciężka kontuzja, więc myślę że niebawem do nas wróci.

 

Sebastian jest kapitanem drużyny. U nas to chłopcy z drużyny wybierają kapitana, więc na tym przykładzie można powiedzieć, że jest przez chłopców szanowany i zasługuje na opaskę. Jest to zawodnik, który najczęściej gra u nas na pozycji dziesiątej, czyli ofensywny pomocnik, aczkolwiek potrafi też zagrać niżej, jako defensywny pomocnik i też wywiązuje się z tych zadań bardzo dobrze. Cechuje się bardzo dużą inteligencją, kreatywnością w grze oraz wyszkoleniem technicznym. Czasami wystarczy jego jedno dotknięcie piłki, by stworzyć sytuację, po której strzelamy bramkę.

 

CLJ: Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok / fot. Artur Szczepański

 

Trudno mi go porównywać z jakimś zawodnikiem, ale wydaje mi się, że ma on możliwości Grzesia Lecha. Sebastian na pewno jest zaangażowany w grę, na pewno bym chciał, żeby był szybszy pod każdym względem i na pewno ta szybkość pomogłaby mu być lepszym na boisku. Wiadomo, że nie każdy z tą szybkością się rodzi, ale pracując ciężko, można to zawsze poprawić. Na pewno ta szybkość, plus te walory które już dzisiaj ma, powodowałyby, że mógłby się pchać cały czas do wyższych lig.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Stomil na facebooku

Stomil na twitterze

Stomil na youtube

sponsorzy główni
sponsor srebrny
sponsorzy złoci
sponsorzy biało-niebiescy

 


 
partner medyczny
sponsor techniczny
partnerzy medialni
partnerzy