OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Tekstowa relacja LIVE! Stomil Olsztyn - Miedź Legnica

11/13/2015

Zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji LIVE ze spotkania 17. kolejki I Ligi, Stomil Olsztyn - Miedź Legnica. Początek w sobotę (14 listopada) o godzinie 14:40!

90'+3' = Niestety, tracimy bramkę w doliczonym czasie gry po strzale Tomasza Midzierskiego. Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 0:1 (0:0).

89' - Rzut wolny dla Miedzi. Marcos Garcia za krótko dośrodkował i obrońcy Stomilu wybijają piłkę.

85' - Telichowski próbował przelobować Skibę, piłka poszybowała na górną siatkę bramki Stomilu.

82' - Dawid Szymonowicz strzelał głową na bramkę Dawida Smuga, jednak piłka przemknęła obok prawego słupka.

78' - Grzegorz Lech podawał do Karola Żwira, który niepilnowany w polu karnym przyjął spokojnie piłkę i oddał strzał w kierunku bramki Smuga, jednak niecelnie... szkoda...

77' - Rafał Kujawa chciał przejąć podanie Tomasza Midzierskiego do Dawida Smuga i dobrze wyczuł moment, w którym ruszył do sprintu w kierunku bramki gości, ale Smug to wybronił.

74' - Marek Gancarczyk za Łukasza Gargułę, to druga zmiana w zespole gości.

72' - Pierwsza zmiana w Stomilu: Karol Żwir za Irakliego Meskhiię.

69' - Zmiana w zespole gości: Tadas Labukas wchodzi w miejsce Bartosza Ślusarskiego.

67' - Łukasz Suchocki nie dobiegł do podanie, którego był adresatem. Piłka okazała się za szybka i pierwszy "zgarnął" ją Dawid Smug.

60' - Tomasz Midzierski (Miedź) ukarany żółtą kartką za faul na Meskhii. Dośrodkowanie z prawej strony, najpierw obrona strzału przez Dawida Smuga, a po dobitce Tomka Wełny piłka trafia w poprzeczkę!

59' - Od dobrych kilkunastu minut gramy w ulewnym deszczu.

55' - Żółta kartka dla Błażeja Telichowskiego (Miedź) za faul w środku pola.

54' - Łobodziński dorzucił z prawej strony boiska i uderzenie głową z najbliższej odległości Ślusarskiego obronił Skiba!

53' - Stomil po kilku minutach gry w defensywie na własnej połowie, wyprowadził kontrę, ale Meskhiia niedokładnie podał w ostatniej fazie akcji do Dawida Szymonowicza.

49' - Rzut wolny dla Miedzi Legnica. Z ok. 30 metrów dośrodkowywał Łukasz Garguła, ale piłka wybita na rzut rożny przez naszych obrońców. Na szczęście dośrodkowanie z rzutu rożnego również niegroźne dla nas.

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ SPOTKANIA 17. KOLEJKI I LIGI, STOMIL OLSZTYN - MIEDŹ LEGNICA. DO PRZERWY 0:0.

PIŁKARZE OBU ZESPOŁÓW JUŻ NA MURAWIE. ZA CHWILĘ ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! W PIERWSZEJ CZĘŚCI SPOTKANIA NIE MIELIŚMY WIELU EMOCJI. KIBICE ŻEGNAJĄ SCHODZĄCYCH NA PRZERWĘ PIŁKARZY STOMILU OKRZYKIEM "OKS JESTEŚMY Z WAMI!"

44' - Kibice skandują nazwiska prezesów i trenera Mirosława Jabłońskiego, a potem głośne "Nigdy nie zginie! OKS nigdy nie zginie"!

44' - Rzut rożny dla Stomilu. Dośrodkowywał Irakli Meskhiia, ale Miedź w polu karnym wybroniła piłkę.

36' - Ślusarski dogrywał krótko, będąc już w polu karnym, do kolegów z zespołu, ale piłkę wyłapał Piotr Skiba!

34' - Rzut wolny dla Stomilu. Dośrodkowywał Irakli Meskhiia i po wrzutce sędzia uznał, iż faulowany był bramkarz gości, pozwalając wznowić grę Miedzi.

31' - Kujawa uderzał ponad bramką.

30' - Żółta kartka dla Marcosa Garsii (Miedź) za faul w okolicach pola karnego na zawodniku Stomilu. Rzut wolny dla "biało-niebieskich", przy piłce Kujawa, a do bramki jakieś 18 m.

25' - Łukasz Suchocki przyjął piłkę po przerzucie Grzegorza Lecha z lewej strony, zbiegł z piłką do środka i uderzył z ok. 18 m. na bramkę Smuga! Smug z kłopotami wybronił piłkę, a sędzia, zamiast rzutu rożnego dla Stomilu, zadecydował o rozpoczęciu gry przez gości z 5 metra.

24' - Rzut rożny dla gości po nieporozumieniu naszej formacji obronnej. Na szczęście bez konsekwencji.

19' - Dośrodkowanie w pole karne autorstwa Meskhii i po sporym zamieszaniu piłka wybita z pola karnego gości.

18' - Meskhiia ładnie rozegrał piłkę z Januszem Bucholcem, ale na rzut rożny wybili obrońcy Miedzi.

13' - Suchocki otrzymał krótką piłkę od Bucholca na prawej stronie, dobiegł z nią do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole karne wprost na głowę Kujawy! Ten oddał strzał ale piłka minęła bramkę Miedzi w okolicach prawego spojenia słupka z poprzeczką! Dobra próba!

10' - Janusz Bucholc dośrodkowywał płasko z prawej strony w pole karne i Suchocki blokowany wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Meskhii z cornera nie przyniosło zagrożenia.

9' - Jak na razie trochę "rozpoznawczo" grają obie jedenastki.

6' - Kibice od samego początku okazują wsparcie całemu Stomilowi w trudnej sytuacji! Coś pięknego! Dziękujemy!

5' - Dobra akcja lewą stroną piłkarzy Stomilu, najpierw dośrodkowanie Meskhii, które nie znalazło adresata w polu karnym, a potem próbował Kujawa, ale został wytrącony z równowagi i od bramki zacznie Dawid Smug.

2' - Wojciech Łobodziński z ok. 25 metrów uderzał na bramkę Skiby i piłka przechodzi obok słupka!

1'  - Zaczynamy! Stomil Olsztyn: biało-niebiskie koszulki, niebieskie spodenki i białe getry, Miedź Legnica dziś w czerwonych strojach.

14:58 - Obie jedenastki już na murawie! Piłkarze Stomilu założyli na wyjście czarne koszulki z białym napisem "Stomil Olsztyn", sercem oraz wykresem funkcji życiowych, to bardzo wymowne.

14:48 - Mecz rozpocznie się minutą ciszy. To decyzja Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, w związku z sytuacją we francuskim Paryżu.

14:45 - Ławki rezerwowych obu zespołów prezentują się następująco, Stomil Olsztyn: 33. Dawid Mieczkowski - 22. Tsubasa Nishi, 4. Jarosław Ratajczak, 12. Michał Trzeciakiewicz, 11. Karol Żwir, 77. Paweł Łukasik, 28. Tomasz Chałas.

Miedź Legnica: 1. Dominik Budzyński - 27. Rumen Trifonov, 29. Marcin Garuch, 99. Marek Gancarczyk, 20. Adrian Łuszkiewicz, 14. Jakub Chrzanowski, 9. Tadas Labukas.

14:40 - Stomil Olsztyn zagra dziś w następującym składzie: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (k.), 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna, 3. Rafał Remisz - 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech, 10. Irakli Meskhiia, 16. Dawid Szymonowicz - 9. Łukasz Suchocki, 88. Rafał Kujawa.

Miedź Legnica: 30. Dawid Smug - 19. Grzegorz Bartczak, 44. Michał Stasiak, 24. Tomasz Midzierski, 6. Błażej Telichowski, 31. Daniel Keon, 3. Ireneusz Brożyna, 4. Wojciech Łobodziński (k.), 7. Łukasz Garguła, 21. Marcos Garcia, 18. Bartosz Ślusarski.

14:36 - Witamy ze stadionu przy al. Piłsudskiego 69a w Olsztynie! Za ok. 20 minut zaczynamy spotkanie 17. kolejki I Ligi, Stomil Olsztyn - Miedź Legnica!