OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Porażka na pożegnanie

11/20/2015

Drużyna Stomilu Olsztyn przegrała przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów 2:0 (0:0) w ramach 18. kolejki I Ligi. Bramki dla naszego przeciwnika zdobyli Lukas Klemenz, Seweryn Michalski. To spotkanie było ostatnim rozgrywanym przy Piłsudskiego w 2015 roku.

Spotkanie odbyło się pod znakiem deszczowej pogody i mocno nasiąkniętego boiska, co utrudniało warunki gry. Piłka niejednokrotnie nie docierała do adresata podania, zatrzymując się na błotnistej murawie, a zawodnicy często zaliczali upadki w walce o futbolówkę. W pierwszych minutach spotkania aktywniejsi w ofensywie byli "biało-niebiescy". Swoich akcji nie wykorzystywali Grzegorz Lech i Rafał Kujawa. Pierwszy groźny strzał gości pojawił się dopiero w 20' spotkania. Pierwsza połowa była dość wyrównana, ze wskazaniem na piłkarzy Stomilu Olsztyn, zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie spotkania goście zdobyli dwie bramki, a obie z nich padły po dobrym rozegraniu stałych fragmentów gry. W 69' spotkania Papikyan dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a piłkę do bramki skierował Lukas Klemenz. 8 minut później Seweryn Michalski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i skierował z bliskiej odległości piłkę do bramki Piotra Skiby. Piłkarze Stomilu próbowali odrobić straty, ale tego dnia brakowało skuteczności Grzegorzowi Lechowi, Rafałowi Kujawie, Łukaszowi Suchockiemu, czy Dawidowi Szymonowiczowi. Szkoda, bo "biało-niebiescy" pokazali, że potrafią stworzyć dogodne sytuacje i, pomimo trudnych warunków, powalczyć z zespołem, który jeszcze sezon temu grał w ekstraklasie. W najbliższą sobotę ostatni mecz rundy jesiennej. "Biało-niebiescy" na wyjeździe zagrają z Sandecją Nowy Sącz.

Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
bramki: 69' Lukas Klemenz, 77' Seweryn Michalski
żółta kartka:  Marcin Flis
sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń)

Składy:

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna, 4. Jarosław Ratajczak - 9. Łukasz Suchocki (84' - 77. Paweł Łukasik), 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki (75' - 28. Tomasz Chałas), 10. Irakli Meschia (63' - 22. Tsubasa Nishi), 5. Grzegorz Lech - 88. Rafał Kujawa.

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 18. Lukas Klemenz, 42. Seweryn Michalski, 5. Václav Cverna, 94. Marcin Flis - 16. Aghwan Papikjan, 20. Patryk Rachwał, 8. Lukáš Kubáň, 21. Jakub Serafin (78' - 25. Piotr Witasik), 11. Łukasz Wroński (85' - 66. Szymon Stanisławski) - 23. Cezary Demianiuk (88' - 10. Dawid Flaszka).

zdj. główne: kadr z meczu Stomil - GKS Bełchatów/ fot. Monika Oklińska/ stomilolsztyn.com