"Byliśmy bardziej zdeterminowani, zmobilizowani i skoncentrowani."

11/28/2015

Po meczu z Sandecją porozmawialiśmy z Pawłem Głowackim.

Jak Was dziś ugościła Sandecja?

Paweł Głowacki – Przyjechaliśmy na stadion do Nowego Sącza i od razu zaczął padać śnieg, w pół godziny napadało około 30 centymetrów śniegu, więc bardzo dużo. Na pewno pogoda miała duży wpływ na to, co się działo dzisiaj na boisku. Sędziowie byli nawet skłonni przełożyć mecz, ale nam nie bardzo to pasowało. Przyjechaliśmy taki kawał drogi, wiedzieliśmy, że nasi kibice też jadą i postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby ten mecz się odbył i chyba było to widać, że byliśmy bardziej zdeterminowani, zmobilizowani i skoncentrowani. Dzięki temu wygraliśmy dzisiaj 0:2 i wracamy do domu w świetnych humorach i z trzema punktami.

Jak oceniasz mecz?

P.G. – Na pewno pierwsza bramka troszkę ustawiła to spotkanie. Paweł Łukasik fajnie się zebrał do środka z piłką i strzelił z 20. metrów tą pierwszą bramkę w 15-tej minucie. W drugiej połowie Rafał Kujawa po dośrodkowaniu Łukasika i jakimś tam małym zamieszaniu strzelił bramkę i tak naprawdę kontrolowaliśmy już przebieg tego spotkania do końca i cieszymy się z tego zwycięstwa.

Można powiedzieć, że jesteście przyzwyczajeni do trudnych warunków…

P.G. – Na pewno nie można powiedzieć, że takie warunki nam sprzyjają, ale chyba dobrze potrafimy się w nich odnaleźć i przystosować się do nich. To po prostu charakteryzuje dobre drużyny, to że potrafią się szybko przystosować do złych warunków i nie jest to dla nich żadnym problemem, i przeszkodą w grze. Jesteśmy szczęśliwi, że tak zakończyliśmy ten rok kalendarzowy. Teraz mamy trzy miesiące przerwy i na pewno cieszy to zwycięstwo na koniec roku.

Rozpoczęliście ten pojedynek z dwoma napastnikami…

P.G. – Paweł Łukasik grał takiego cofniętego napastnika, więc graliśmy stałym naszym ustawieniem, czyli jednym wysuniętym i jednym cofniętym napastnikiem. Potem Tomek Chałas wszedł za Łukasika na taką pozycję.

rozmawiała: Monika Oklińska / stomilolsztyn.com