OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

"Chcemy żeby pierwszy zespół awansował do drugiej ligi"

"Chcemy żeby pierwszy zespół awansował do drugiej ligi"

11/30/2015

O krótkie podsumowanie ligowych zmagań poprosiliśmy Marka Maleszewskiego, trenera sekcji kobiet Stomilu Olsztyn. 

Za Wami pierwsza część sezonu. Jak ją oceniasz?

Marek Malewszewski - Ocenić mogę tylko pozytywnie. Po ostatnim meczu jesteśmy liderem III ligi. W ostatniej kolejce Stomil I wygrał ze Stomilem II 6:2. Przed sezonem wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Większość kadry województwa złożona jest z dziewczyn z naszej drużyny i było bardzo dużo grania. Przez to też mieliśmy trzy zaległe mecze i graliśmy jeszcze dłużej niż inne drużyny. Można powiedzieć, że była liga udana. Mieliśmy też swoje wahania formy. Z Mamrami Giżycko tylko zremisowaliśmy, a w drugiej połowie tego pojedynku mogliśmy strzelić 5 bramek. Były mecze gdzie potraciliśmy trochę tych punktów. Moje drużyny oceniam dobrze i myślę, że na wiosnę będą one grały jeszcze lepiej.

Co czeka sekcję kobiet w zimowej przerwie?

M.M. - Przenosimy się na salę, jedynie starsze dziewczyny trenować będą na boisku. Już 5 i 6 grudnia gramy finały Mistrzostw Polski U-16 w futsalu w Częstochowie. 19 grudnia drużyna U-18 gra turniej eliminacyjny w Białymstoku. 28 grudnia jeszcze zagramy w turnieju halowym w Giżycku. Pełną parą ruszamy w styczniu. Mamy zaplanowane już sparingi. Zagramy miedzy innymi z Ząbkovia, Jantar, Lechia Gdańsk, Olimpia Grudziądz. Będzie trochę tych spotkań bo mamy dwa zespoły.

Jakie cele stawiacie sobie na wiosnę?

M.M. - Chcemy żeby pierwszy zespół awansował do drugiej ligi, a rezerwy aby ogrywały się w III lidze. Niektóre dziewczyny, które wybijają się w drugiej lidze trafią od razu do pierwszego zespołu. Drugi zespół Stomilu to ekipa złożona z młodszych dziewczyn i tam wynik nie jest najważniejszy, a ogrywanie się w rozgrywkach.

 

rozmawiał: Aleksander Chodźko / stomilolsztyn.com

 
 
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Stomil na facebooku

Stomil na twitterze

Stomil na youtube

sponsorzy główni
sponsor srebrny
sponsorzy złoci
sponsorzy biało-niebiescy

 


 
partner medyczny
sponsor techniczny
partnerzy medialni
partnerzy