OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Podsumowanie 19. kolejki I Ligi

11/30/2015

Za nami mecze 19. kolejki I Ligi. Zobacz podsumowanie w liczbach, wyniki i tabele.

21 – bramek padło na ośmiu stadionach w 19. kolejce

6 – dość niespodziewanie największa strzelanina miała miejsce w hicie I ligi. Arka rozbiła Wisłę Płock 4:2.

7 – goli strzelono w pierwszej połowie

14 – w ostatnim czasie nasi I-ligowcy lubują się w bramkach po przerwie, a zwłaszcza w końcówkach meczów. W ostatniej kolejce przed przerwą zimową większość bramek została zdobyta właśnie w drugich 45 minutach

4 – wygrane odnieśli gospodarze, z czego Zagłębie wygrało z GKS-em Katowice rzutem na taśmę; seria kolejnych zwycięstw Chojniczanki w końcówce rundy jesiennej

3 – razy wygrywały zespoły będące w delegacji

1 – liczba kolejki. Tyle punktów przewagi ma lider I ligi przed rundą rewanżową. „Oczko” za Wisłą Płock jest Arka, a jeśli swój zaległy mecz z Zawiszą Bydgoszcz wygra Zagłębie Sosnowiec, dwie drużyny goniące Wisłę będą miały na koncie 36 punktów! Emocje na wiosnę gwarantowane! W 19. kolejce tylko na jednym stadionie padł wynik remisowy. Został także niewykorzystany rzut karny. Pechowym strzelcem okazał się Janusz Surdykowski z Drutex Bytovii Bytów

2 – w 19. kolejce rzadko spotykaną regularnością popisali się najlepszy strzelcy swoich drużyn. Dwie bramki zdobył Paweł Abbott, dwa gole strzelił Mikołaj Lebedyński, a na koniec dwa trafienie dorzucił Michała Fidziukewicz z Zagłębia Sosnowiec, który z siedmioma bramkami stał się najskuteczniejszym piłkarzem beniaminka I ligi. O jednego gola wyprzedził Jakuba Araka

6 – Wisła, Arka i Zagłębie to najmniej gościnne drużyny I ligi. Wygrały one sześć meczów u siebie, i są pod tym względem pionierami na zapleczu Ekstraklasy

18 – ilość goli strzelonych przez Arkę w Gdyni, najskuteczniejszy zespół I ligi na własnym stadionie. To dwa razy tyle, co...

9 - … MKS Kluczbork, Wigry Suwałki i Olimpia Grudziądz. Jednak jeszcze mniej bramek u siebie zdobył GKS Bełchatów (8), a na samym dnie jest pod tym względem Pogoń Siedlce (6 goli u siebie)

10 – goli mają liderzy klasyfikacji strzelców I ligi. O koronę króla strzelców walczą Grzegorz Goncerz i Mikołaj Lebedyński

6179 – najwyższa frekwencja w 19. kolejce. Tylu kibiców oglądało w Gdyni mecz Arki z Wisłą. To największa liczba widzów na Stadionie Miejskim w tym sezonie. Na meczu z liderem I ligi został pobity wynik z 1. kolejki (Zawisza Bydgoszcz). Wówczas na trybuny Stadionu Miejskiego pofatygowało się 5937 fanów

„Wygrani kolejki”: piłkarzom Stomilu niestraszna była zima w Nowym Sączu. Zespół Mirosława Jabłońskiego na śnieżnym boisku czuł się jak... ryba w wodzie. Zdobył nawet dwie bramki.