OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz - Relacja LIVE!

04/23/2016

27. kolejka I Ligi, Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz, relacja LIVE! 1:1 (1:1).

STOMIL OLSZTYN 1:1 (1:1) ZAWISZA BYDGOSZCZ
82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (k.), 20. Piotr Klepczarek, 4. Jarosław Ratajczak, 27. Tomasz Wełna, 8. Piotr Głowacki (65' - 22. Tsubasa Nishi), 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech, 12. Michał Trzeciakiewicz, 88. Rafał Kujawa, 11. Karol Żwir.   96. Damian Węglarz - 18. Gal Arael, 10 Micael Cabrita Silva, 14 Kamil Drygas (k.), 19. Blazo Igumanović, 28. Sebastian Kamiński, 20. Szymon Lewicki, 25. Damian Michalik, 5. Toni Markić, 7. Jakub Smektała, 13. Sylwester Patejuk.
6' - Rafał Kujawa BRAMKI  45'+1' - Jakub Smektała
61' - Piotr Klepczarek
65' - Michał Trzeciakiewicz
78' - Janusz Bucholc
Ż. KARTKI 37' - Silva
58' - Tomasz Wełnicki
79' - Vasil Panayotov
  CZ. KARTKI
65' - Nishi za Pi. Głowackiego ZMIANY 72' - Panayotov za Araela
77' - Angielski za Michalika

79' - Żółta kartka dla Vasila Panayotova (Zawisza)

78' - Żółta kartka dla Janusza Bucholca (Stomil).

77' - Zmiana w zespole Zawiszy. Karol Angielski za Damiana Michalika.

75' - Nishi dogrywał w polu karnym do Trzeciakiewicza, jednak Michał nie trafił w piłkę, dobry okres gry "biało-niebieskich".

74' - Michał Trzeciakiewicz po ładnej akcji z Tsubasą Nishim strzelał na bramkę Zawiszy z ostrego kąta, jednak wybronił to uderzenie Węglarz.

72' - Zmiana w zespole gości. Za Gala Araela wejdzie Vasil Kostadiov Panayotov.

69' - Rzut rożny dla Zawiszy i bliski pokonania Skiby po strzale głową był Sylwester Patejuk, jednak Skiba na posterunku!

65' - Tsubasa Nishi za Piotra Głowackiego - to pierwsza zmiana w zespole Stomilu Olsztyn.

65' - Żółta kartka Michał Trzeciakiewicz (Stomil)

64' - Rzut rożny dla Zawiszy i bliski pokonania Piotra Skiby był jeden z zawodników bydgoszczan, na szczęście Piotrek Skiba był na posterunku.

63' - Michał Trzeciakiewicz uderza z dystansu i trafia wprost w Damiana Węglarza.

61' - Żółtą kartką ukarany został Piotr Klepczarek (Stomil)

57' - Żółtą kartką ukarany Tomasz Wełnicki, zawodnik rezerwowy Zawiszy, który nawet nie był na boisku.

53' - Rzut rożny dla Zawiszy, ale na szczęście niegroźne wykończenie akcji przez gości.

51' - Piotr Głowacki uderzał zza narożnika pola karnego, jednak wysoko ponad bramką.

50' - Rzut rożny dla Zawiszy i na szczęście zawodnicy gości nieskutecznie. Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz 1:1.

46' - Zaczynamy drugą połowę spotkania!

PRZERWA: STOMIL OLSZTYN - ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1

45'+1' - Bramkę dla zespołu gości zdobył Jakub Smektała. Wyrównanie z pozycji spalonej, więc ... szkoda słów.

45' - Rzut wolny dla Zawiszy ze środkowej strefy boiska, ale pewnie interweniuje Piotr Skiba.

38' - Jakub Smektała uderzał na bramkę Skiby z narożnika pola karnego, ale obok słupka bramki "biało-niebieskich".

37' - Żółtą kartką za faul przy linii bocznej ukarany Silva (Zawisza Bydgoszcz).

34' - Pi. Głowacki uderzał z rzutu wolnego, z ok. 25 m., ale obronił Damian Węglarz.

33' - Michał Trzeciakiewicz próbował uderzać głową na bramkę Węglarza, ale sędzia uznał, że bramkarz gości był faulowany.

27' - Lewą stroną próbował dośrodkować Piotr Głowacki, ale piłka zablokowana przez obrońcę Zawiszy wyszła poza linię końcową i rzut rożny dla Stomilu, jednak wykonanie niegroźne.

19' - Dobra akcja ofensywna Stomilu, jednak obrońcy zespołu gości poradzili sobie z piłką, która mogła trafić do Karola Żwira. Szybka kontra Zawiszy i znów pewna obrona Piotra Skiby.

15' - Silva uderzał na bramkę Skiby głową po dośrodkowaniu z prawej strony, jednak niecelnie.

11' - Kolejną piłkę z dośrodkowania wyłapał Piotr Skiba.

9' - Teraz blisko pokonania Węglarza był Tomasz Wełna, który delikatnie uderzał piłkę po dośrokowaniu z rzutu rożnego, ale piłka odbiła się od nogi któregoś z obrońców.

6' - RAFAŁ KUJAWA I GOOOOL!! Pierwsza kontra i pierwsza akcja ofensywna Stomilu! Rafał Kujawa dostał dobre podanie od Michała Trzeciakiewicza, który zabrał piłkę w środku pola i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, posłał lekko piłkę do bramki Zawiszy, Stomil - Zawisza 1:0!

5' - Zawisza cały czas w natarciu. Jak nie z prawej, to z lewej strony, próbują zaskoczyć Piotra Skibę zawodnicy Zbigniewa Smółki, ale dobrze radzi sobie nasza defensywa.

5' - Lobowany strzał na bramkę Skiby, ale Piotrek pewnie na posterunku.

4' - Klepczarek blokuje dośrodkowanie z prawej strony boiska i wybija piłkę na aut.

3' - Dośrodkowanie zawodnika Zawiszy w pole karne z rzutu rożnego i strzał głową Toniego Markicia broni Skiba.

2' - Pierwsza akcja Ofensywna Zawiszy i Blażo Igumanović powstrzymany przez Janusza Bucholca. Rzut rożny dla gości.

1' - Zaczynamy! Stomil tradycyjnie, biało-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki i biało-niebieskie getry, a Zawisza Niebiesko czarne koszulki, czarne spodenki i niebiesko-czarne getry.

17:55 - Obsada sędziowska dzisiejszego meczu to: Artur Aluszyk (Zachodniopomorski ZPN), Marek Arys (Zachodniopomorski ZPN), Marcin Czerwiński (Lubuski ZPN), Sebastian Załęski (Mazowiecki ZPN).

17:47 - Składy wyjściowe na dzisiejsze spotkanie:

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (k.), 20. Piotr Klepczarek, 4. Jarosław Ratajczak, 27. Tomasz Wełna, 8. Piotr Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech, 12. Michał Trzeciakiewicz, 88. Rafał Kujawa, 11. Karol Żwir.

Zawisza Bydgoszcz: 96. Damian Węglarz - 18. Gal Arael, 10 Micael Cabrita Silva, 14 Kamil Drygas (k.), 19. Blazo Igumanović, 28. Sebastian Kamiński, 20. Szymon Lewicki, 25. Damian Michalik, 5. Toni Markić, 7. Jakub Smektała, 13. Sylwester Patejuk.