OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Stomil Olsztyn powraca do treningów!

Stomil Olsztyn powraca do treningów!

01/05/2017

Dziś (tj. 5 stycznia) zawodnicy Stomilu Olsztyn powracają do treningów. Na początek zawodnicy zostaną przebadani o godz. 13:00 w OSW na ul. Bydgoskiej. Podopieczni Adama Łopatko będą codziennie trenować na sztucznej nawierzchni na olsztyńskich Dajtkach oraz w Fitness Clubie "Sylwetka". 
 

Do treningów przed rundą wiosenną powrócą wszyscy piłkarze, którzy znajdowali się w składzie Stomilu Olsztyn jesienią. 
 
W trakcie przygotowań testowani będą czterej zawodnicy:
 
Tomasz Chałas - 28-letni napastnik występował już wcześniej w barwach Dumy Warmii. Było to jesienią 2015 roku. Dziewięciokrotnie występował na boisku w biało-niebieskim trykocie, ale nie zdobył bramki. Wiosną 2016 roku reprezentował barwy II-ligowego Znicza Pruszków, gdzie w trzynastu meczach zdobył sześć goli. Rundę jesienną sezonu 2016/17 rozegrał w III-ligowym Ursusie Warszawa. W dziewięciu występach udało mu się sześciokrotnie pokonać bramkarzy rywali. 
 
Robert Ziętarski - 23-latek pochodzący z Malborka jest pomocnikiem. Na co dzień jest piłkarzem III-ligowej Gwardii Koszalin. Od rundy wiosennej sezonu 2015/16 w barwach Gwardii rozegrał 30 meczów i na swoim koncie ma 9 bramek (5 w sezonie 2015/16 oraz 4 w obecnej edycji rozgrywek).
 
Artur Lenartowski - mierzący blisko 195 centymetrów 28-letni pomocnik gra w GKS-ie Bełchatów. W przeszłości zawodnik grywał w Ekstraklasie (sezon w Ruchu Chorzów, Piaście Gliwice oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała i cztery sezony w Koronie Kielce). W tym sezonie Artur Lewandowski piętnastokrotnie przywdziewał trykot "Brunatnych" i strzelił dwie bramki. 
 
Marcin Stromecki - będzie to trzeci z testowanych pomocników w naszym zespole. 22-latek od zeszłego sezonu występuje w Siarce Tarnobrzeg. W barwach Siarki zanotował w rundzie jesiennej sezonu 2016/17 16 występów, gdzie zdobył jednego gola i zebrał aż sześć żółtych i jedną czerwoną kartkę. 
 
Dodatkowo nasz zespół będzie miał również trenera - analityka. Adam Łopatko do sztabu powołał 34-letniego Daniela Wojtasza, który posiada licencję UEFA A i znajduje się też w sztabie reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. 
 
Plan sparingów olsztyńskiego Stomilu wygląda następująco:
  • MKS Ełk (14.01., godz. 14:00, Olsztyn) 
  • Huragan Morąg (21.01., godz. 14:00, Olsztyn) 
  • Sokół Ostróda (28.01., godz. 14:00, Olsztyn) 
  • Chrobry Głogów (4.02.)
  • Raków Częstochowa (8 lub 11.02.)
  • Chojniczanka Chojnice (18.02.)
  • Olimpia Zambrów (25.02., godz 14:00 Olsztyn)
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Stomil na facebooku

Stomil na twitterze

Stomil na youtube

sponsorzy główni
sponsor srebrny
sponsorzy złoci
sponsorzy biało-niebiescy

 


 
partner medyczny
sponsor techniczny
partnerzy medialni
partnerzy