OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Powalczyć o fotel lidera. Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn, zapowiedź

Powalczyć o fotel lidera. Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn, zapowiedź

09/12/2015

Piłkarze Stomilu Olsztyn w meczu 8. kolejki I Ligi zagrają w Pruszkowie z Dolcanem Ząbki. Spotkanie rozpocznie się dziś o godz. 16:00. 

Podopieczni Mirosława Jabłońskiego zagrali jedno spotkanie mniej z powodu przełożonego meczu z Bytovią Bytów, ale dobra postawa w ostatnich spotkaniach spowodowała to, że w przypadku zwycięstwa z Dolcanem "biało-niebiescy" obejmą prowadzenie w ligowej tabeli. O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo, co pokazują statystyki. W ostatnich trzech latach Stomil nigdy nie wygrał z Dolcanem. Dwukrotnie padał remis, a czterokrotnie lepsi okazywali się być gospodarze najbliższego pojedynku. Po siedmiu kolejkach Dolcan ma na swoim koncie 12 punktów (3 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka) i może pochwalić się bilansem 14 zdobytych i 7 straconych goli. Najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Gołębiewski, który z pięcioma trafieniami na koncie współlideruje klasyfikacji strzelców ligi. W ostatniej kolejce Dolcan wygrał zdecydowanie z Bytovią Bytów 4:1, a po dwie bramki w tamtym meczu zdobyli Damian Świerblewski i  Daniel Gołębiewski. Gospodarze zagrali wówczas w następującym ustawieniu: 

Kryczka - Jakubik, Klepczarek, Sawala, Tarnowski - Świerblewski (89' - Włodarczyk), Matuszek, Sapała, Kądzior, Feruga (75' - Cesarek) - Gołębiewski (67' - Bajdur). 

"Biało-niebieskim" życzymy powodzenia w walce o ligowe punkty!

 

zdj. główne: Kadr z ostatniego meczu Dolcan - Stomil 2:2/ fot. Robert Skumiał/ pilkarskiswiat.com

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Stomil na facebooku

Stomil na twitterze

Stomil na youtube

sponsorzy główni
sponsor srebrny
sponsorzy złoci
sponsorzy biało-niebiescy

 


 
partner medyczny
sponsor techniczny
partnerzy medialni
partnerzy